Atopický ekzém + moje zkušenosti

6. listopadu 2012 v 18:23 | Lůla |  Moje rady
Tak jsem se rozhodla napsat článek o atopickém ekzému :)
Protože ho sama mám tak se budu snažit vám sem napsat své vlastní zkušenosti :)
Tak nejdív něcoo tom co to vlastně ekzém je (kdo by nevěděl)

Atopický ekzém je kožní zánět, většinou alergického původu, neboli reakce organizmu na dráždivý podnět. Postihuje dětii dospělé. Jeho projevem je kožní vyrážka, obvykle červená, kůže bývá velmi suchá, nepříjemně svědí, často je rozpraskaná, někdy i mokvající. Zánětlivá ložiska se nejčastěji objevují na loktech, zápěstí, krku, pod koleny, nártech a na obličeji.(Já osobně ho mám v loktech na krku, rtech, a i ve vlasech). Zejména v počáteční fázi ekzém velmi svědí a nutí ke škrábání. To pak často vede k poškození kůže a případnému zanesení infekce. Po odeznění zánětu se odumřelé vrstvy buněk šupinovitě olupují. (Zdroj)

Já osobně teda alergie nemám, takže to mám asi o něco snažší.
Podle když máte ekzém a s tím i suchou kůži tak musí být tak kůže pořád promaštěná.
Proto si ji musím furt něcím mazat. Já mám ekzém od svého narození a za tu dobu už jsem vyzkoušela spoutu mastiček..míchali mi ji v lékarnách, zkoušela jsem i marihuanu si na to mazat, ale nic mi tak nějak nepomáhalo..až tak poslední rok mám mastičku, která se jmenuje Skinkap.
Je nejlepší mastička jakou jsem kdy měla..:) Dá se koupit v lékárně, ale jeho cena je celkem vysoká. Stojí asi kolem 300 korun. :/ Ale podle mě stojí to za to. I když je asi pravda, že každému pomůže něco jiného. Za pár dní tady uvidíte i recenzi na tuto mastičku.:)

Dál co se týče jídla. Jídlo může také zhoršovat stav ekzému. Říká se že by se měla omezit čokoláda, mléčné výrobky, oříšky a víc si toho nepamatuji. :D A to jsem se bavila ve VkZ v pondělí s učitelkou jestli existuje vůbec nějaké jídlo, které by mi mohlo jakože pomoci. A ona mi řekla že mám jíst loupané mandle (zhruba 15 denně), tak to asi zkusím. :)

Každopádně se říká, že se ekzém ztratí v pubertě. Já osobně si myslím že se ho už nezbavím. :/
Ale nikdy neříkej nikdy. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti můj blog? :))

Yeah :)
Ujde ;)
Ani ne :/
Ne!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama